Kanalizācijas tīrīšana

Jūsu mājā vai darba vietā ir aizdambējies pods vai aizdambējusies izlietne, vannā nenotek ūdens - plīsusi caurule un applūdušas telpas? Bieži vien ar šādām problēmām katrs tiek galā pats, izmantojot sadzīves līdzekļus. Taču daudzos gadījumos nekas no izmēģinātā nelīdz, un tad nepieciešami speciālista pakalpojumi. Laika gaitā kanalizācijas caurules aizsērē, aizsprostojas, saplaisā vai iebrūk, kā rezultātā rodas gan sadzīviskas, gan ekoloģiskas problēmas. 

SIA "GR Tīrība" - tirastrubas.lv -  veic cauruļu tīrīšanu un kanalizācijas tīrīšanu ar augstspiediena ūdens strūklu. Lai attīrītu caurules no aizsprostojuma vai aizsērējuma, izmantojam ūdens augstspiedienu, kas attīra un sašķaida caurules sieniņām pielipušās daļas. 

Ne vienmēr parastai mājai vai dzīvoklim tualetes poda aizdambējumam vai izlietnei jāizmanto augstspiediena skalošana. Cauruļvadi daudzās vietās ir veci vai vienkārši nav paredzēti augstam spiedienam. Lai neradītu citus bojājumus un saaudzīgāk novērstu avārijas, mēs vispirms cenšamies izmantot  "Rothenberger" elektrisko cauruļu tīrīšanas iekārtu, kas efektīvi pielieto tradicionālo troses - spirāles tehnoloģiju, lai palīdzētu atbrīvoties no aizdambējuma. 

Mums ir pieredzējuši speciālisti cauruļu tīrīšanā, kā arī dažādu citu tehnisko risinājumu jomā. Mūsu klientu lokā ir privātmāju īpašnieki, industriālās ražotnes, tirdzniecības centri, autoservisi, auto mazgātuves un dzīvojamo māju kompleksi, skolas, bērnudārzi, citas iestādes.  Uzņēmuma rīcībā ir specializētas hidrodinamiskās mašīnas, stacionārās un portatīvās iekārtas dažādu darbu veikšanai. 

Ieteikumi kanalizācijas lietošanai ikdienā 

Lai Jūsu vannas istaba vai tualete nenonāktu līdz avārijai, ir daudzas lietas, ko iesakām ievērot ikdienā. Cauruļu aizsērēšanai parasti ir divi iemesli: nepareizi izbūvēta kanalizācija vai nepareiza tās ekspluatācija, vai arī abi minētie iemesli kopā. Ja Jūs ikdienā rūpīgi pieskatiet, lai  kanalizācijas sistēmā nenonāk nekādi lielāki gruži, bet ūdens notek slikti, un kanalizācija aizdambējas - visticamāk, tam ir kāds tehnisks iemesls. Varbūt kanalizācijas caurules ir ļoti vecas, vai arī tās ir pārāk līkumotas. 

Jo vairāk un asāki cauruļu izliekuma leņķi, jo lielāka iespēja, ka tās nosprostosies. Bieži "aizaug" kanalizācijas caurules, kas ieliektas uz leju kā U burts. Tad pašā zemākajā caurules vietā pamazām krājas dažādi nosēdumi, kas ar laiku sašaurina vietu, pa kuru tai cauri plūst ūdens, un kanalizācija aizdambējas. 

Kanalizācijas sistēma mēdz aizdambēties arī daudzdzīvokļu mājās, kur augšējo stāvu kaimiņi pret koplietošanas sistēmu izturas pārāk pavirši, tad situācija nereti kļūst pavisam nopietna, jo nosprostojas centrālais vads. Ja speciālists secina, ka ar kanalizācijas tehnisko stāvokli viss ir kārtībā, bet sistēma tik un tā regulāri nedarbojas – visticamāk, tajā vainojami paši mājokļa iemītnieki. Tāpēc atļausimies sniegt dažus ieteikumus ikdienas kanalizācijas sistēmas lietošanā.

  1. Ielieciet virtuves izlietnē sietiņu, lai kanalizācijā nenonāktu kartupeļu mizas, tējas biezumi un citi atkritumi. Sietiņš būtu jālieto visiem mājiniekiem.
  2. Nelejiet izlietnē un tualetes podā taukus un eļļas! Pirms mazgāt taukainās pannas, izslaukiet tās. 
  3. Trauku mazgāšanai lietojiet karstu ūdeni un nepārspīlējiet ar ūdens taupīšanu. Jo mazāk ūdens tiek izmantots kanalizācijas cauruļu skalošanai, jo lielāka iespējamība, ka tās aizsērēs.
  4. Atcerieties – kanalizācija nav miskaste! Tualetes podā drīkst mest tikai tualetes papīru, jo tas viegli un ātri izšķīst. Neko citu tur mest nevajag. Nedrīkst izgāzt tur zupu vai ēdiena atliekas, mest higiēnas lietas. Jāuzmanās ne tikai noslīcīnāt lupatas, bet jāpieskata arī tualetes bloki, kas piestiprināti pie malas. Tie var iekrist un aizpeldēt pa caurulēm, pēc tam tie iestrēgst, uzkrājas vēl citi netīrumi un tualetes poda aizdambējums ir garantēts. 


AIZDAMBĒJUSIES KANALIZĀCIJA - RĪCĪBAS SHĒMA 

  1. Sifona atvēršana un iztīrīšana. Var arī izmēģināt dažādus tautas līdzekļus, piemēram ieliet izlietnē sodu vai etiķi, saimniecības preču veikalā nopērkamos tīrītājus. Taču to efekts, ja arī būs, tad - īslaicīgs.
  2. Nemiet palīgā vantūzi - gumijas "bļodu" ar koka kātu. Vantūzi cieši uzliek uz izlietnes vai poda atveres un it kā pumpē. Šādi ūdens, kas atrodas aizsērējušajā caurulē, tiek bīdīts uz priekšu un atpakaļ, līdz ar to aizsērējums izkustās, sadalās un aizplūst.
  3. Ja arī vantūzis nelīdz, variet mēģināt padarboties ar kanalizācijas cauruļu tīrīšanas trosi. Noņem sifonu un trosi ievada caurulē, pa kuru vajadzētu plūst prom ūdenim. Trosi bīda uz priekšu, to it kā skrūvējot caurulē. Jārēķinās, ka tas būs gana netīrs darbs. 
  4. Ja arī šādā veidā aizsērējumu neizdodas likvidēt - jāmeklē santehniķis. Jums pilnīgi noteikti būs nepieciešama mūsu palīdzība.


SAZINĀTIES AR MUMS
 .