Blog Layout

Ieteikumi kanalizācijas lietošanai

Ieteikumi mājas ikdienai, kas palīdzēs novērst kanalizācijas aizdambēšanos un ar to saistītas nepatīkamas situācijas

Lai Jūsu vannas istaba vai tualete nenonāktu līdz avārijai, ir daudzas lietas, ko iesakām ievērot ikdienā. Cauruļu aizsērēšanai parasti ir divi iemesli: nepareizi izbūvēta kanalizācija vai nepareiza tās ekspluatācija, vai arī abi minētie iemesli kopā. Ja Jūs ikdienā rūpīgi pieskatiet, lai  kanalizācijas sistēmā nenonāk nekādi lielāki gruži, bet ūdens notek slikti, un kanalizācija aizdambējas - visticamāk, tam ir kāds tehnisks iemesls. Varbūt kanalizācijas caurules ir ļoti vecas, vai arī tās ir pārāk līkumotas. 


Jo vairāk un asāki cauruļu izliekuma leņķi, jo lielāka iespēja, ka tās nosprostosies. Bieži "aizaug" kanalizācijas caurules, kas ieliektas uz leju kā U burts. Tad pašā zemākajā caurules vietā pamazām krājas dažādi nosēdumi, kas ar laiku sašaurina vietu, pa kuru tai cauri plūst ūdens, un kanalizācija aizdambējas. 


Kanalizācijas sistēma mēdz aizdambēties arī daudzdzīvokļu mājās, kur augšējo stāvu kaimiņi pret koplietošanas sistēmu izturas pārāk pavirši, tad situācija nereti kļūst pavisam nopietna, jo nosprostojas centrālais vads. Ja speciālists secina, ka ar kanalizācijas tehnisko stāvokli viss ir kārtībā, bet sistēma tik un tā regulāri nedarbojas – visticamāk, tajā vainojami paši mājokļa iemītnieki. Tāpēc atļausimies sniegt dažus ieteikumus ikdienas kanalizācijas sistēmas lietošanā.


  1. Ielieciet virtuves izlietnē sietiņu, lai kanalizācijā nenonāktu kartupeļu mizas, tējas biezumi un citi atkritumi. Sietiņš būtu jālieto visiem mājiniekiem.
  2. Nelejiet izlietnē un tualetes podā taukus un eļļas! Pirms mazgāt taukainās pannas, izslaukiet tās. 
  3. Trauku mazgāšanai lietojiet karstu ūdeni un nepārspīlējiet ar ūdens taupīšanu. Jo mazāk ūdens tiek izmantots kanalizācijas cauruļu skalošanai, jo lielāka iespējamība, ka tās aizsērēs.
  4. Atcerieties – kanalizācija nav miskaste! Tualetes podā drīkst mest tikai tualetes papīru, jo tas viegli un ātri izšķīst. Neko citu tur mest nevajag. Nedrīkst izgāzt tur zupu vai ēdiena atliekas, mest higiēnas lietas. Jāuzmanās ne tikai noslīcīnāt lupatas, bet jāpieskata arī tualetes bloki, kas piestiprināti pie malas. Tie var iekrist un aizpeldēt pa caurulēm, pēc tam tie iestrēgst, uzkrājas vēl citi netīrumi un tualetes poda aizdambējums ir garantēts. 

Dalīties ar šo ziņu

Visi raksti

27 dec., 2020
Vienkārša rīcības shēma, ja aizdambējusies kanalizācija
18 okt., 2020
Cauruļu jeb trubu tīrīšanas metodes, kuras izmantojam
Share by: